Gentamycin sulfate %0.3

GENTA Göz-Kulak Damlası, GENTAGUT Göz-Kulak Damlası, GETAMİSİN Göz-Kulak Damlası
Endikasyon
Antibakteriyeldir. Oftalmolojide, konjonktivit, keratit, keratokonjonktivit, kornea ülserleri, blefarit, blefarokonjonktivit, meibom bezlerinin akut iltihabı ile dakriyosistte ve otolojide dış kulak yolu enfeksiyonları, dış kulak yolu çıbanları ile enfekte ekzemaları ve akut ya da kronik cerahatli kulak akıntılarında endikedir.

İlacın Kullanım Şekli
Hasta göze veya kulağa her 4 saatte bir 1-2 damla damlatılır. Dış kulak yolu enfeksiyonlarında, dış kulak yolu temizlendikten sonra damlatılmalıdır. Ağır enfeksiyonlarda her saatte 1-2 damlaya kadar yükseltilebilir.

İlacın Dikkat Edilmesi Gereken Özellikleri
Etken maddeye aşırı duyarlı olanlarda kullanılmamalıdır. Kontaminasyona karşı dikkatli olunmalı ve açıldıktan sonra 15 gün içinde kullanılmalıdır. Fungal veya viral enfeksiyonlarda kullanılmamalıdır. Gebelik kategorisi C'dir. Az miktarda anne sütüne geçebilir. Kulak zarında delinme olanlarda kullanılmamalıdır. Gözde kontakt lens takılı iken uygulanmamalıdır. Kaşınma, kızarıklık, şişme ve irritasyon gibi yan etkiler görülebilir.

Önemli Not: Saglikadresi.com sitemizde yayınlanan ilaçlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ve kesinlikle sitemizde yayınlanan ilaçları doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İlaçların kullanılması halinde oluşabilecek sorunlardan Saglikadresi.com sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 

‹‹ Önceki yazı

Genta, Genmisin, Gentreks, Getamisin, Gentamed

Sonraki yazı ››

Akciğer Kanseri ve Nedenleri

Önemli İlaç Rehberi Yazıları
sağlıkEn Popüler Sağlık Yazıları