Betamethasone valerate %0.1 a/a

Endikasyon
Kortikoterapide kullanılır. Çeşitli deri hastalıkları, psoriasis, nörodermatit, dermatitler, liken ruber planus, çocuk egzamaları, anojenital pruriler, numular egzama, intertrigo, birinci derece yanıklar, güneş yanıkları, böcek sokmaları ve diskoid lupus eritematozusta endikedir. Betnovate saç losyonu; psoriasis, seboreik dermatit ve şiddetli kepeklenmenin eşlik ettiği saçlı deri dermatozlarında kullanılır.

İlacın Kullanım Şekli
Günde 2-3 kez hasta bölgeye sürülür. Sızıntılı lezyonlarda krem, kuru ve kronik lezyonlarda ise merhem kullanılır. Losyon, her iki durumda da kullanılabilir. Saç losyonu, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanır. Nüksleri önlemek için günde 1 kez veya daha az uygulanır.

İlacın Dikkat Edilmesi Gereken Özellikleri
Deri tüberkülozu, çiçek, suçiçeği, herpes, poliomiyelit ve diğer virütik enfeksiyonlarda kullanılmamalıdır. Gözlere değdirilmemelidir. Bir yaşın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır. Gebelik kategorisi C'dir. Kesin gerekli görülmedikçe gebelerde kullanılmamalıdır. Aşırı duyarlılık durumlarında tedaviye son verilmelidir. Cilt reaksiyonları, hiperkortisizm belirtileri ve süperenfeksiyon gibi yan etkiler görülebilir

Önemli Not: Saglikadresi.com sitemizde yayınlanan ilaçlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ve kesinlikle sitemizde yayınlanan ilaçları doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İlaçların kullanılması halinde oluşabilecek sorunlardan Saglikadresi.com sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 

‹‹ Önceki yazı

Betaserc Tablet

Sonraki yazı ››

Akciğer Kanseri ve Nedenleri

Önemli İlaç Rehberi Yazıları
sağlıkEn Popüler Sağlık Yazıları